Rejestracja BT 1100 czy NSR 1100

Rejestracja BT 1100 czy NSR 1100

Postautor: Kwiatekbulldog » 01 wrz 2017, 20:38

Siema!
Po jeździe próbnej i ostatecznej decyzji, wypadało by podpisać umowę( w moim przypadku fakturę zakupu).
Przy sprawdzaniu danych zobaczyłem, że na dużym briefie jest napisane YAMAHA BT 1100, YAMAHA NSR 1100. Wstrzymałem się z podpisem i zacząłem pytać czemu NSR 1100 a nie BT 1100. Miedzy czasie sprawdzałem w internecie o co chodzi. Wszystkie odpowiedzi i tak pokazywały bt 1100 bulldoga. I były to zazwyczaj niemieckie strony np. jak to ogłoszenie https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 0-305-3030
Trochę zdziwiło mnie to ale ostatecznie podpisałem i tyle. Czy Nsr 1100 czy bulldog czy nawet jamnik to i tak tylko nazwa:P
Pierwszy krok po zakupie to tłumaczenie. Tłumacz przysięgły szybko zrobił co do niego należało i tak odebrałem stosowne dokumenty. W przetłumaczonych dokumentach również jest napisane " Oznaczenie handlowe: Yamaha NSR1100 Producent: BELGARDA (I)"
Czas na przegląd.
Bulldoga zakupiłem bez tablic wraz ze stosownym oświadczeniem od sprzedającego ale to w niczym nie przeszkadzało zrobić przeglądu. Na przeglądzie, diagnosta sprawdzając nr vin: sam był zdziwiony, że na briefie, tłumaczeniu i nawet mu pokazałem fakture jest napisane nsr1100, a w systemie sprawdzania vinu pokazuje jak wół YAMAHA BT 1100 BULLDOG. Poprosiłem aby diagnosta wydrukował mi rozkodowane dane i doradził co robić dalej przy rejestracji.
Maszyna pochodzi z niemiec od jedynego właściciela, sprzedawca mi o tym mówił jak i wynika z danych na dużym briefie.
Ostatecznie po rozmowie z diagnostą, podpowiedział by zostać przy nsr1100 gdyż w urzędzie mogą zacząć się schody w celu wyjeśnienia całej tej sytuacji. Kiełbasa z tą nazwą, ewentualnie mogę mieć problem z sprzedażą w DALEKIEJ przyszłości. Ktoś tu przyjedzie zobaczyć buldoga a tu nsr 1100. Modelu, którego chyba nawet nie ma =D nsr 125,150 i owszem ale nie 1100.
Skąd Hans, pracujący w urzędzie wytrzasnął NSR 1100 tego raczej się nie dowiem, chodź interesuje mnie ta historia.
W nastepnym tygodniu rejestruje i ubezpieczam. Dam znać później co z tego wyszło.
pozdro!
Kwiatekbulldog

składka: 2017

Re: Rejestracja BT 1100 czy NSR 1100

Postautor: paweuo » 01 wrz 2017, 23:22

Powiem tak... Włosi to ignoranci.
Nie przejmuj się tym, masz NSR w papierach. Jakiś niedouczony cymbał przy pierwszej rejestracji źle wybrał model z rubryki i już tak zostało. W Polsce diagności i urzędnicy w wydziałach komunikacji mocno się trzymają tego co w brifie i nie dasz rady tego naprostować. No... chyba, że jesteś handlarzem z Płońska albo Gniezna to nawet przystanek autobusowy zarejestrujesz ;)
Ja u siebie w kwitach mam Belgarda 1100 BT. Nawet nie ma słowa o Yamasze i tak swoje moto musiałem zarejestrować. Belgarda to nazwa włoskiego producenta (czyt. składali tam je do kupy z części, które przyszły z Japonii) i tunera motocykli Yamaha - coś jak u nas Opel w Gliwicach. A przypadki takie jak Twój i mój są nagminne nie tylko w BT ale XT, TT, TZR i chyba we wszystkich modelach, które były składane we Włoszech.
A późniejsza odsprzedażą bym się nie martwił. Bulldoga kupuje ktoś, kto dobrze przemyślał zakup i wcześniej już przewałkował całe to forum tam i z powrotem, więc powinien mieć już pojęcie o takich sytuacjach.
Ciesz się maszyną i niech służy :)
Pozdro!
Awatar użytkownika
paweuo

składka: 2018

Postautor: Kwiatekbulldog » 04 wrz 2017, 18:11

Jak kolega wcześniej napisał. Urzędników interesuje tylko to co jest na briefie oraz na dokumencie ze stacji diagnostycznej.
Facet w starostwie powiedział, że można ewentualnie później zmienić dane w dowodzie gdy potwierdzi to wszystko rzeczoznawca.
Tak więc, jestem posiadaczem na papierze Yamahy NSR 1100 xD
Dzięki serdeczne paweuo za uspokojenie :)
Ps. Ciekawe czy taki numer by przeszedł, gdyby ktoś chciał kupić Maserati, a w dokumentach Passerati xD
Kwiatekbulldog

składka: 2017

Postautor: paweuo » 04 wrz 2017, 21:08

Są tego plusy... masz najbardziej wypasioną NSR w Polsce xD
Awatar użytkownika
paweuo

składka: 2018

Postautor: Sylwek7 » 06 wrz 2017, 21:03

Wadę prawną bardzo ciężko jest sprostować. Chyba nie masz już za bardzo wyjścia. Trzeba jeździć tak jak jest.
Sylwek7

składka: 2012

Postautor: OKR RIDER » 20 wrz 2017, 08:09

Wypowiem sie w temacie bo też to przerabiałem. Motocykl sprowadzony z Niemiec. W briefie również pisało NSR 1100- udałem się na pierwszy przegląd gdzie wyjasniłem diagnoście jaki jest problem. Diagnosta napisał poprawnie Oznaczenie BT 1100. Podczas rejestracji był problem po wprowadzeniu VINu do systemu - system nie znajdował Yamahy Bt1100 ani NSR. Wskazywał tylko NRS 125.
Jest na to urzędniczy sposob który zastosowano, mianowicie utworzenie nowego rekordu ręcznie pod ten VIN.
Po tych zabiegach w papierach jest normalnie Bt1100 Bulldog.

pozdrawiam.
OKR RIDER

składka: 2015

Wróć do Tematy ogólne i eksploatacyjne