Łańcuch rozrządu

Łańcuch rozrządu

Postautor: Furi » 14 paź 2017, 13:51

Tak sobie studiuję serwisówkę i widzę,o ile mnie wzrok nie myli, że łańcuch rozrządu nie kręci się zębatce osadzonej jak w większości motocykli na wale korbowym tylko na jakiejś zębatce pośredniej,czyli wałek rozrządu kręci się w odwrotną stronę niż wał korbowy. I tu moje pytanie,czy ktoś wymieniał i czy w ogóle się da wymienić w BT fabrycznie zakuty łańcuszek rozrzadu? Bo mówiąc w dużym uproszczeniu,po odkręceniu dekli,pewnej ilości osprzętu wystarczy odkęcić wałek rozrządu,tą zębatkę na dole,wpuścić w kanał zakuty łańcuch,założyć dolną zębatkę,wałek,wszystko ustawić na znaki i wuala,oczywiście w dużym uproszczeniu. Proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie czy dobrze prawię:) Wiem że o wiele szybciej i prościej skuć stary z nowym i przeciągnąć ale chciałbym wiedzieć czy w ogóle tak się da jak napisałem. Pozrawiam
Furi

składka: 2017

Re: Łańcuch rozrządu

Postautor: Kwiatekbulldog » 14 paź 2017, 19:06

Niestety nie pomogę bo się nie znam :)
przy okazji zapytam. Jak sprawdzić napinacz rozrządu i czy sam łańcuch wymaga wymiany po przejechaniu odpowiedniej ilości km.
jakie są objawy?
czy zawracać sobie tym głowę?
Kwiatekbulldog

Postautor: Dany_2002 » 15 paź 2017, 21:37

Na Youtube cała masa filmików z wymiany łańcucha , operacja bardzo prosta w wykonaniu ;-)
Dany_2002

składka: 2015

Postautor: Furi » 15 paź 2017, 23:46

A jakiś link można prosić bo są tylko z przeciągania łąńcucha a ja pytałem o wymianę fabrycznie zakutego.
Furi

Wróć do Tematy ogólne i eksploatacyjne