Perszing

Każdy może tu założyć swój temat i wrzucać zdjęcia.

Perszing

Postautor: Eustachy » 02 lip 2014, 18:41

Stało się!
Z radością moge powiedzieć że dołączyłem do grona posiadaczy zacnego motocykla jakim jest BT1100. Tak więc nabyłem wczoraj drogą kupna Psiaka przywiezionego z Sycylii po 4 właścicielach (pierwszy rocznik '66, pozostali wyprodukowani w latach 70-tych), ma przejechane 36tys km i jest z końca 2004 roku już w wersji po liftowej. Szukałem jak mogłem do czego by sie tu przyczepić żeby mieć argumenty do targowania ale mimo szczerych chęci niewiele znalazłem co w sumie troche mnie ucieszyło ;) Zdjęcie póki co z ogłoszenia bo pogoda taka że nawet nie ma jak przed garaż wyciągnąć zdjęcia porobić. Jutro jade zarejestrować, zrobie przeląd ubezpieczenie i zacznie sie zabawa :twisted: :twisted: :twisted: Zaczniemy od wymiany oleju, filtrów, świec, sprawdzę stan oleju w kardanie itd... w dalszym etapie gmole, opony bo są z 2006 i 2007, przerywacz kierunkowskazów bo są wsadzone diody które migają jak głupie... zastanawiam sie nad zmianą lusterek ale to wyjdzie dopiero w czasie jazdy, jakieś usb, podgrzewane manetki, ładne sakwy trzeba będzie uszyć... :roll: no i na sam koniec tłumiki. Nie wiem jeszcze jakie i za ile ale trzeba będzie bo V'ka cierpi jak nie jest głośna :twisted: :twisted: :twisted: potem może jakiś led zamiast żarówki w reflektorze choć nie wykluczam tańszej wersji w postaci ksenona itd itd, plan generalnie długofalowy. Kolorystycznie najchętniej widziałbym Perszinga w jedynym słusznym kolorze czyli czarnym macie z może jakimiś białymi wstawkami ale szkoda mi tego oryginalnego lakieru bo jest naprawde piękny... chyba znowu będe kombinował z folią albo plasti dipem ale to przyszłość.
Obrazek
tak, miałem ochote zabić gościa za to że tak nabłyszczył opony... następe zdjęcia już niedługo :)
dream big,
work hard,
stay humble.
Awatar użytkownika
Eustachy

składka: 2015

Re: Perszing

Postautor: Gangwolf » 03 lip 2014, 16:05

Można wiedzieć, ile dałeś?
Awatar użytkownika
Gangwolf

Postautor: lukeswirus » 03 lip 2014, 17:32

12300 wg ogłoszenia i 500 jak pisał
Yamaha Virago XV700 87r
Awatar użytkownika
lukeswirus

składka: 2014

Postautor: Eustachy » 03 lip 2014, 20:01

Dokładnie 11 800, gość sie upierał przy 12 ale sam sobie strzelił w stope przy targowaniu nie wiedząc za ile jest na otomoto wystawiony bo mówił że i tak już 500 opuścił i ani grosza mniej ale jak powiedziałem że tam jest 12 300 i że w takim razie daje 11 800 troche skamieniał i już nie miał jak z tego wybrnąć :lol: :lol: :lol: dziś zrobiłem 150km... Jezu jakie to jest cudowne ustrojstwo... klei sie ładnie drogi, charakterystyka silnika taka jakiej zawsze chciałem... no jestem zachwycony :P
dream big,
work hard,
stay humble.
Awatar użytkownika
Eustachy

Postautor: Eustachy » 06 lip 2014, 12:54

Wczoraj miałem najdłuższe 2s mojego życia. Stał sobie mój Perszing spokojnie w rządku motocykli, podjechał kumpel swoją sv'ką zaparkował obok i nagle widze jak łapie swój motocykl ale było już za późno... domino motocyklowe. Pierwszy w kolejności był Perszing :cry: już oczami wyobraźni widziałem zmasakrowany mój piękny nieskazitelny bak... poleciał na Bandita w sporcie który aż sie kopyrtnął na podnóżce a trzeci motocykl który już leciał miał najwięcej szczęścia ponieważ ludzie stojący obok zdążyli go złapać i wyszarpać z domina i koniec końców nic mu sie nie stało. SV też bez draśnięcia bo uderzył w psiaka crashpadem, Perszingowi złożyła sie nóżka i pooooooleciał gryźć Bandita. Podbiegam z trzęsącymi się rękami zobaczyć co sie stało, podnosimy go i najpierw ogarnąła mnie wściekłość na widok złamanej klamki sprzęgła a po chwili wielka radość... nic sie nie stało! Bak nadal w stanie idealnym :roll: Co sie okazało... Pies jak leciał przywalił kierownicą w bandita i suma sumarum sie na niej oparł łamiąc tylko klamke. Później okazało sie jeszcze że kufer uratował sytuacje. Bandit... plastiki po prawej i lewej połamane, klamka sprzegła ułamana ale tak jak powinna sie ułamać czyli tylko końcówka, szyba w kasku do wymiany i pare innych rzeczy. Największa zagadka była jak ja dojade do domu... no ale świat stoi na zipach (przez niektórych nazywanych trytytkami bo niby robią trytytytyty a według mnie robią ziiiip jak sie je zaciska:P) i taśmie izolacyjnej, misterna konstrukcja przestała działać dopiero pod domem jak chciałem wrzucić luz żeby stoczyć sie do garażu.
Obrazek
klamke już zamówiłem jakąś za całe 18zł, jak mi sie nie spodoba to kupie w salonie, przy okazji zamówiłem nową linke sprzęgła.
Obrazek
Obrazek
Myślicie że kufer nadal będzie działał prawidłowo? płyte musze zmienić, to wiem ale w sumie to nie taki straszny koszt jak patrzyłem na aledrogo.
Przygoda zakończyła sie spisaniem oświadczenia więc nowe części będą sponsorowane przez pzu :twisted: :twisted:
A to wszystko dlatego że kolega od SV ukradł mi Jezusa z kufra i przykleił na swoim :P
dream big,
work hard,
stay humble.
Awatar użytkownika
Eustachy

Postautor: arekk » 07 lip 2014, 11:18

polecam zalozyc czym predzej crash-pady, w bulldogu sa przydatne.
choc cos tam z tym bakiem bylo juz robione bo z tego co kojarze bulldog nie wychodzil oryginalnie takim kolorze
arekk

składka: 2013

Postautor: Eustachy » 07 lip 2014, 16:28

Zgodnie z tabelą kolorów które znalazłem na tym forum
http://www.bulldog-bt1100.de/daten_e.php?action=farben
kolor Avil red 2005 i 2006, ten natomiast jest z końca 2004 roku gdzie już można było kupić wersje po liftingowe z tego co mi wiadomo. Przynajmiej wierze w to i tego sie będe trzymał bo moto jest naprawde ładne :P
Crash pady i gmole oczywiście będą ale narazie musze sie troche odkuć finansowo po zakupie motocykla :)

a tak na szybko "naprawiłem" klamke żeby wrócić do domu
Obrazek
dream big,
work hard,
stay humble.
Awatar użytkownika
Eustachy

Postautor: arekk » 07 lip 2014, 23:13

Anvil Red wyglada tak:
http://nsa21.casimages.com/img/2012/04/ ... 161176.jpg

to bynajmniej nie przekresla moto ale tlumaczy troche cene, ktora zaplaciles. najwazniejsze jednak zeby Ci sie podobal i dobrze sluzyl. przy okazji kolejny bulldog w krakowie bo nie ma nas duzo :)
gdybys chcial crash-pady to produkuje je gosc w Swiatnikach Gornych (firma Womet-Tech), swego czasu kupowalem dla kilku osob z forum.
arekk

składka: 2013

Postautor: Eustachy » 08 lip 2014, 15:09

No to ja już nie wiem co to za kolor w takim razie i czy nie jest składany z 5 różnych :lol: ale nie jest to też tak że to jeden jedyny w takim kolorze, trafiłem w sieci pare sztuk w takim malowaniu. Dla przykładu https://www.youtube.com/watch?v=ePnacAMs4B0 , może to jeszcze kwestia tego że 10 lat był we Włoszech i słońce dało taki efekt? Ten z filmiku jest na węgierskich blachach a tam też słońca sporo ;) nie wiem, podoba mi sie niezależnie od tego czy to oryginalny lakiery czy nie
Tak czy srak... jeździ prosto, dziś zmieniłem świece i filtr powietrza i jestem ciekawy jak teraz będzie chodzić bo miałem wrażenie że troche zamulony jest, oleju jak narazie nie oddaje a cała reszta to tak naprawde już klocki lego. Co do crash padów to napewno tylko finansowo sie musze odkuć. Trzeba sie będzie w Krk umówić na jakieś spotkanie :twisted:
dream big,
work hard,
stay humble.
Awatar użytkownika
Eustachy

Postautor: tomm141 » 29 paź 2014, 18:34

Witam.
Masz piekny motor. Nie przejmuj sie czy byl malowany czy nie. Moto ma prawo sie obalic i porysowac , a nikt nie chce pokazywac swojego cacka z skazą na lakierze .Prawda? O maly wlos sam bys musial go lakierowac, a kolizji nie miales. Mnie zastanawia ten lift .Bulldogi po lifcie wyszly dopiero w polowie 2005 .Ja mam 2005 z marca i mam przed liftem . Chyba ze ktos sam to zrobil. Ale CIESZ SIE JAZDĄ I OCZAMI WBITYMI W TWOJE MOTO JAK SMIGASZ PO MIESCIE
tomm141

Następna

Wróć do GALERIE FOTO