Przywitanie

Tutaj się witamy...

Przywitanie

Postautor: Tasak » 03 lut 2012, 00:26

Witam! Serdecznie zacne forum
Na starosc zaczalem mlodniec (prawie kazdy facet tak ma po 40 i min. zrobilem w zeszlym roku prawko A ;)
Uczylem sie jezdzic na GS500 ale wygladam na tym smiesznie i szybko dokupilem duzego Bandita. Jednak jesienia przejechalem sie tym pare razy i strach mnie nieco oblecial :o Po analizie potrzeb/mozliwosci/umiejetnosci wybor padl na Psa jako prawdziwe pierwsze moto i osmielam sie podpytac bardziej doswiadczonych: czy to dobry wybor w mojej sytuacji? Czy polecacie ktorys z tych: http://allegro.pl/yamaha-bt-1100-bulldo ... 64266.html (mam tu blisko a cena kusi) lub http://otomoto.pl/yamaha-bulldog-1100-b ... 54141.html (baczek to sie chyba prosto zrobi) ?
Tomek z Dolnego Slaska (okolice Walbrzycha)
Tasak

składka: 2012

Re: Przywitanie

Postautor: teodor2424 » 03 lut 2012, 01:11

Witamy serdecznie.

A co do Psiaka to dobry wybór pomiędzy pińćsetką a szlifierką :)

Co do zakupu to raczej nie będzie to łatwe, z tym sa największe problemy, bo kupić za dobra kasę i w idealnym stanie nie jest łatwo.
Ten pierwszy jakiś taki niezadbany, 60kkm to sporo ale skoro sprzęgiełko rozrusznika nowe to może być dobrze.
ten drugi na pewno nei jest z rocznika 2007 bo ostatni rocznik to 2006 a w dodatku na fotkach to model przed liftem czyli lata 2002-2004, stary licznik, stare maskownice gaźników, bak wgnieciony i wcale nie jest łatwo doprowadzić go do pierwotnego stanu, ogólnie opis wyssany z palca.
Tutaj masz rodzaje malowań Bulldogów zależnych od rocznika: http://www.bulldog-bt1100.de/daten_e.php?action=farben
wg ten pomarańczowy może być z 2004r
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: Tasak » 03 lut 2012, 11:48

Thx za info o tych 2 - tego kombinowanego sobie wiec daruje a w week sprobuje podjechac i zerknac na tego starszego na co mocniej pokukac? (wezme znajomka co ma wieksze pojecie o moto ale to spec od wiertarek kawy i yamahy)
Tasak

Postautor: toni175 » 03 lut 2012, 15:18

60000 km to nie jest tragedia. ot co normalny przebieg. dla tego silnika to nic. wszystko zależy od poprzednich właścicieli. sprawdź zawieszenie-luzy wahacza,stan tarcz, opon. luknij na łącznik kolektorów wydechowych pod silnikiem - lubi rdzewieć i mieć dziury. zerknij na licznik - wskazówki lubią się rozjeżdżać poza zero. popatrz na łby śrub-czy nie sa obrobione. prawy kolektor zerknij od spodu, końcówki podnóżków kierowcy...
Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
toni175

składka: 2018

Postautor: Tasak » 05 lut 2012, 14:36

Obejrzalem pobliskiego kandydata na mojego BT i nie wypadlo to najlepiej :( Nie ma co prawda sladow powaznej kraksy ale jest zewnetrznie dosc zaniedbany (sporo odpryskow, rdzy, przebarwien) - duzo kosmetyki do zrobienia zeby sie nie wstydzic na zlocie ;) Jest tez po parkingowej glebie (wgniota na baku i rysniety wydech oraz oslona pod silnikiem). Najbardziej martwi mnie jednak wyciek na przednim cylindrze (od spodu). Ponizej fotka - czy Szacowne Forum moze pomoc w ocenie co moze byc jego przyczyna i ile moze kosztowac zrobienie tego? Waham sie jeszcze ale cena musiala by byc mocno okazyjna zebym sie na ten egzemplarz zdecydowal :? Moto przyjechalo w zeszlym roku z holandii i sto w garazu ale pewnie w kraju ojczystym stal wsrod tulipanow (zima tez) i to po nim niestety widac.
Załączniki
wyciek.jpg
wyciek
wyciek.jpg (151.99 KiB) Przeglądany 4371 razy
Tasak

Postautor: teodor2424 » 05 lut 2012, 16:19

Jeżeli ten wyciek jest z pokrywki napinacza łańcuszka rozrządu to chyba nie będzie problemem jego uszczelnienie, prawdopodobnie do wymiany oring.
Ale i tak nie pakuj się w ten egzemplarz, skoro od razu stwierdziłeś że jest w nim dużo do roboty z kosmetyki, to z doświadczenia wiem że w takich przypadkach okazuje się też e jednak po zakupie i w mechanice coś zawodzi.
Jeżeli ktoś nie dbał o zewnętrzny wygląd tego motocykla to tym bardziej o mechaniczne podzespoły. jeżeli użytkownik nie zauważa lub nie chce widzieć takiego dużego wycieku to coś jest nie halo :)
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: Tasak » 05 lut 2012, 17:33

Thx za opinie - pomyslalem i dam sobie chyba spokoj z tym moto z Zabkowic. Czy ktos z forumowiczow widzial moze na wlasne oczy ten sprzet: http://moto.allegro.pl/yamaha-bulldog-1 ... 75985.html ? (Jest juz chyba chwile na allegro a dla mnie to drugi koniec kraju wiec jesli sie wybiore to musze byc pewien maszyny (czekam poki co na wiecej info od sprzedawcy)) Cena raczej niepokojaco niska :?
Tasak

Postautor: teodor2424 » 05 lut 2012, 19:24

Widzę że szukasz taniego sprzęta. Tak jak ja jeszcze kilka miesięcy temu tak samo wertowałem ogłoszenia.
I z czasem kwota jaką byłem w stanie przeznaczyć rosła, wybierając nie te tańsze ale te perełki wśród ofert.
jeżeli chciałbyś to mogę pod drodze podskoczyć obejrzeć ten sprzęt z ostatniego linka, mieszkam ok 35km od Żukowa więc spoko.
Nie jestem jakimś znawcą i każdy inaczej patrzy na motocykl, mógłbym jedynie pobieżnie go sprawdzić i porobić dobre fotki.
Sam jak szukałem to po zakupie swojego pojawiła się ta oferta i myślałem że jechałem do Wa-wki kupować jak miałem pod nosem. :)
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: Tasak » 05 lut 2012, 21:13

Bylbym wdzieczny za pokukanie na ten sprzet z Zukowa. Poczekam tylko na info od sprzedawcy - poprosilem o fotki moto, papierow i cos o jego historii. Jak sie odezwie i mnie to nie zniecheci to opisze ci to na priva i poprosze o wizyte w zukowie (jesli kupie to moto to dolicze do kosztow zakupu dobra flaszke dla teodora ;)
Tasak

Postautor: Tasak » 06 lut 2012, 11:39

nie wiem czy moj priv dociera do ciebie teodor - jesli nie to prosze o kontakt na tsw@eulersoft.com.pl
Tasak

Następna

Wróć do Powitalnia