Nowe sprzęgiełka rozrusznika

Nowe sprzęgiełka rozrusznika

Postautor: toni175 » 17 sty 2012, 16:22

Oferuję do sprzedania kompletne, nowe sprzegiełko rozrusznika do bulldoga oraz drag star. w sklad zestawu wchodzi bieżnia zewnętrzna,bieżnia wewnetrzna oraz kamienie. koszyczek do zamontowania kamieni trzeba zastosować ze starego sprzęgiełka. kamienie sprzegiełka są zaprojektowane i wykonane na nowo - mają dopracowany kształt i materiał.
możliwa sprzedaż sprzęgiełka z oryginalnym ulepszonym kołem pośrednim - które to jest zastosowane w nowych "ulepszonych "zestawach Yamaha. cena ustalona na poziomie 1000zł. Bardzo mozliwe że będzie taniej przy wiekszym zainteresowaniu.
P1150002.JPG
P1150002.JPG (267.95 KiB) Przeglądany 7127 razy
Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
toni175

składka: 2016

Re: Nowe sprzęgiełka rozrusznika

Postautor: madagaskar » 17 sty 2012, 17:34

Ile kosztuje taki "fabryczny" zestaw?

Myślę, że jeśli gwarantujesz konstrukcję to spokojnie na ebay możesz to wystawić podając w ten sposób podaż w Europie.

O forach dragstar/vstar nawet nie wspomnę :)

pozdr i trzymam kciuki za przedsięwzięcie.
Był B12 jest BT1100... nazwa podobna ;)
madagaskar

Postautor: toni175 » 17 sty 2012, 17:38

najtańszy kosztował około 550$(moge się mylić). rynek europejski jak najbardziej. muszę tylko ugryźć sprawy gwarancji i ewentualnej faktury.
Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
toni175

Postautor: toni175 » 20 mar 2012, 09:52

we wczesnym stadium uszkodzenia sprzęgiełka można wymienić tylko elementy blokujace(kamienie ,pieski). Jeżeli sprzęgiełko tylko czasem przepuści, lub np. na zimno są problemy a na ciepło już nie, to wymiana samych kamieni wtedy jest zazwyczaj wystarczająca.
koszt dla forumowiczów to 400zł, posiadam również uszczelki(40zł), mogę podjąć się wymiany(100zł), mogę dojechać na miejsce (1zł/1km).
WAŻNE: kontaktując się telefonicznie, koniecznie podajcie źródło informacji - czy jest to forum, czy znajomy, czy serwis aukcyjny.. Klubowicze mogą liczyć na dodatkowy rabat.
Cena sprzęgiełka to 1000zł( o ile nie zmieni się koszt produkcji bieżni). cena nie uwzględnia koszyczka trzymającego kamienie-trzeba wykorzystać stary , który tylko w drastycznych przypadkach ulega uszkodzeniu.

na marginesie - nie ma co wymieniać na zapas, tylko jak zaczną się dziać niepokojące objawy( przepuszczanie podczas rozruchu, głośne metaliczne stuki podczas kręcenia rozrusznikiem, problemy na zimno/ciepło). ze stukaniem przy gaszeniu można żyć i jeździć, nawet po wyminie na oryginalny, ulepszony zestaw Yamahy słychać czasem delikatne stukanie podczas gaszenia. Faktem jest też, że wyraźne walnięcie podczas gaszenia to już głos sprzęgiełka na które trzeba zwracać uwagę.
Awatar użytkownika
toni175

Postautor: tom_gdansk » 23 maja 2012, 11:10

Dodam tylko dla przeglądających temat dobrą radę.

Dotyczy sprawnych lub troszkę stukających silników
przy uruchamianiu i gaszeniu silnika wciskamy sprzęgło, efekt stuku zanika i wydłuża się żywotność elementów.
pozdawiam
Mz150,MZ250,Jawa350TS,SuzukiIntruder750,SuzukiVX800, teraz Black BT1100
Awatar użytkownika
tom_gdansk

składka: 2011

Postautor: vaciak » 08 lip 2012, 21:58

Cześć,

w piątek Toni wymienił mi sprzęgiełko, na szczęście korzystając z forum, zgłosiłem się w fazie wczesnego stukania i skończyło się na samych kamieniach.
Chciałbym pochwalić tutaj profesjonalizm Antka, widać, że robi to z zamiłowania i chce pomóc motonitom, wymiania tylko to co trzeba, robi to sprawnie, używając przy tym kilku własnych patentów, by serce Bulldoga, czy Dragstara (byłem świadkiem naprawy dwóch moto) nie uległo uszkodzeniom.
Jeśli ktoś ma jakikolwiek problem z rozruchem, to polecam kontaktować się z Tonim i oddać maszynę w jego ręce, im wcześniej, tym lepiej dla motocykla i w kieszeni też zostanie więcej.
Za rok napiszę, jak się sprawuje maszyna, ale już teraz startuje jak szalona.
Awatar użytkownika
vaciak

Postautor: Sylwek7 » 11 sie 2012, 21:00

I ja po zabiegu pt. sprzęgiełko made in toni ;)

Sprzęt cichutko zapala, gaśnie jak należy. Wymieniono same kamienie i jak widac to wystarczyło - żadnego naciągania na wymianę niepotrzebnych gratów. Antek dokładnie wytłumaczy co i jak, jak działa urządzenie, co się psuje, można ogladać, ubrudzic się i pytać do woli :)

Sam zabieg trwał może z 1,5h z czego połowa czasu to oczyszczanie powierzchni po starej uszczelce ;)

Polecam. Żadnego walenia młotem, klinów czy szarpania. Jest do pracy sprzęt i Antka wiedza oraz dobry humor :)
Sylwek7

składka: 2012

Postautor: kamel » 28 lis 2012, 21:09

cytat .....Na świecie jest niewielu idiotów w autach ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykamy ich co krok
Awatar użytkownika
kamel

Postautor: toni175 » 23 gru 2012, 11:32

Od jakiegos juz czasu jest nowa cena na kompletny zestaw - 800zł. Cena kamieni nie zmieniła się(400zł).
Awatar użytkownika
toni175

Postautor: davvid » 28 sty 2014, 11:47

Prawdopodobnie czeka mnie regeneracja sprzęgiełka rozrusznika. Zajmujesz się tym jeszcze?
davvid

składka: 2013

Następna

Wróć do Usługi