Przewody hamulcowe w stalowym oplocie KTO CHĘTNY?

Re: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie KTO CHĘTNY?

Postautor: Baro » 05 sty 2018, 16:24

Zamawiam przewody HEL tylko w innej konfiguracji z przodu będą tylko 2 abym mógł pozbyć się rozdzielacza:p komplet przód i tył (3sztuki) kosztuje 390 zł :mrgreen: :twisted:
Baro

składka: 2015

Postautor: kwtomek » 17 sty 2018, 17:30

Baro pisze:Zamawiam przewody HEL tylko w innej konfiguracji z przodu będą tylko 2 abym mógł pozbyć się rozdzielacza:p komplet przód i tył (3sztuki) kosztuje 390 zł :mrgreen: :twisted:

Też się nad tym zastanawiam, ale mam pytanie czy daje to jakieś wymierne efekty w stosunku do oryginalnego układu? [oczywiście poza ceną :)]
Awatar użytkownika
kwtomek

składka: 2018

Postautor: ForestRun » 22 sty 2018, 22:46

Baro pisze:Zamawiam przewody HEL tylko w innej konfiguracji z przodu będą tylko 2 abym mógł pozbyć się rozdzielacza:p komplet przód i tył (3sztuki) kosztuje 390 zł :mrgreen: :twisted:

Baro gdzie zamawiasz? Też chcę w takiej konfiguracji całe czarne :) W rozdzielacz jakoś wkręcę obejmy przewodu :P
ForestRun

składka: 2017

Postautor: lukaso » 23 sty 2018, 08:35

Post ten wyraza opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym
      nastepujacym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.
lukaso

Postautor: marcinlski » 23 sty 2018, 15:57

Ja właśnie na dniach wymieniałem na oplot. Zamówiłem z różnymi końcami przewodów, do zacisków poszły z niebieskimi, do rozdzielacza poszły czarne a przy klamce czerwona końcówka(klamka ma dźwigienkę regulacji w takim właśnie kolorze). Dałem za przód 300zeta z przesyłką. I dałem radę wymienić samodzielnie plus odpowietrzenie. Pierwsza taka moja robota przy hamulcach. na stare lata nauczę się jeszcze mechaniki. :lol:
marcinlski

składka: 2016

Postautor: Baro » 13 lut 2018, 15:22

Przepraszam za brak aktywności...
Wyjechałem znów do szkoły w Bydgoszczy.
Ja zamawiałem na stronie Hel.
Producent zapewnia że nawet kierowca który nie jest zawodowy wyczuje różnice w hamowaniu oraz w dozowaniu hamulca i piszę również że gumowe przewody powinno się wymieniać po około 5 latach od daty produkcji.
Baro

składka: 2015

Postautor: Sylwek7 » 18 lut 2018, 22:05

Nie no, to jasne. Oplot jest sztywny i nie puchnie.

Inna sprawa jest taka że jak nie dochodzi klamka do manetki a nie przeszkadza nam ostrość/nagłość działania to oploty nie są konieczne. BT i tak ma mizerne hamulce...
Sylwek7

składka: 2012

Postautor: Sledzik » 12 mar 2018, 09:38

Witam czy jeszcze na te przewody można się wpisać? Czy już po zawodach??
Jak już zamówiliście, to może zorganizowali byście drugą akcję plisss!!
Pozdrawiam
Sledzik

Postautor: lukaso » 19 wrz 2018, 18:48

jak leżą te przewody pasują jak orginalne czy jakoś odstają ?
jak się jeździ jest coś lepiej ?
      Post ten wyraza opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym
      nastepujacym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.
lukaso

Postautor: mayu » 19 wrz 2018, 20:46

Mam przewody Hel od wielu lat. Konfiguracja taka jak w oryginale. Pasują prawie idealnie. Jedyna różnica to przy zaciskach z przodu mają większy kąt podgięcia niż w oryginale. Hamuje się jak żyleta. Po zmianie przewodów musiałem też skrócić język włącznika stopu przy klamce, bo przy delikatnym a nawet umiarkowanym hamowaniu światło stopu się nie zapalało. Kolega który za mną jechał widział że hamuję ale światła nie było.
mayu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Tuning Bulldoga