Grzane manetki

Re: Grzane manetki

Postautor: Sylwek7 » 04 kwie 2014, 22:24

Mistrzuniu - sprawa naprawdę prosta. Pod panelem przy główce ramy masz z prawej strony cewkę zapłonową. On jest zasilany po zapłonie. Mozesz z niego zabrać plusa ale masę to do ramy. Broń boze do cewki. Tu oczywiście konieczny jest bezpiecznik.

Z resztą sobie spokojnie poradzisz.

Wszystko się rozegra przy główce ramy i bez komplikacji.

Powodzenia!
Sylwek7

składka: 2012

Postautor: teodor2424 » 05 kwie 2014, 11:23

hmmm.
nie wiem bo jeszcze nie podłączyłem manetek tylko założyłem na kierę, ale coś mi się wydaje że prawa od rollgazu weszła za ciasno i teraz się trochę zniekształciła jest w jednym miejscu płaska, jak wciskałem to też jakby mi coś tam pękało w środku.
Nikt nie mówił ale żeby wcisnąć własnie tą od gazu trzeba najpierw ściąć na plastikowej tulejce 4 wypustki z krawędzi manetki a i tak wchodzi ciężko bo ta tulejka ma na całej długości chyba z 4 czy 5 wypustów na całej długości i moim zdaniem też trzeba by je ściąć wtedy może by się manetka nie zniekształciła.

Jak to u Was było?? Jak ty Scorpions zakładałeś to ścinałeś coś?? Znowu lewa manetka weszła aż za luźno i trzeba ją dobrze potraktować klejem.

Teraz nie wiem czy zostawić tak jak jest czy zdejmować rollgaz i ściąć te wypustki??
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: Scorpiones » 05 kwie 2014, 15:09

Hej
Z tego co pamiętam to tylko ścinałem końcówki na początku plastikowej rolki. Resztę zostawiłem i tak jak piszesz w jednym miejscu jest lekkie odkształcenie ale przyzwyczaiłem, się do tego i mi nie przeszkadza. Lewa weszła bez problemu ale także bez luzu. Nie mam orginalnej kierownicy ale średnica jest ta sama.
Co do różnicy miedzy rodzajami manetek to róźnią się długością - masz chyba taki opis w instrukcji. Elektrykę podłączyłem do przekaźnika, który miałem zamontowany gdy instalowałem gniazdko zasialania: viewtopic.php?f=28&t=100&p=8965#p8965.
Wczoraj jeździłem przy około 4 st. i manety spisywały się znakomicie, tylko kciuk zdrętwiał po 200 km ;)
Awatar użytkownika
Scorpiones

składka: 2014

Postautor: teodor2424 » 05 kwie 2014, 15:40

No właśnie mógł ktoś wcześniej napisać żeby lepiej lekko ściąć te wypustki po długości co by manetka podgrzewana się właśnie nie odksztalcila. Chyba ja zdejme i jeszcze raz założę bo mnie to trochę denerwuje.
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: Sylwek7 » 05 kwie 2014, 20:05

Ja nie scinalem bo i nawet jakoś mi to nie przyszlo na myśl. Założyłem na olej - jak na razie grzeje. Weszła ciasno.

Lewą faktycznie trzeba przykleić.

Jak zaczniesz zdejmować to sądzę że zakończy się zakupem drugiego kompletu. Jakoś nie bardzo widzę opcję zdjęcia manetki z rollgazu :cry:
Sylwek7

Postautor: teodor2424 » 05 kwie 2014, 20:51

hmmm sylwek może i masz rację na razie zostawię tak jak jest bo możę się zdarzyć że tak jak mówisz zakończę na ponownym zakupie :)
jak narazie grzeje i miałem odpalone je przy zgaszonym moto na krótko to mi nawet zaczęła migać ta kontrolka zielona od rozładowanego aku :) Czyli działa :)
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: teodor2424 » 05 kwie 2014, 21:52

Sylwek7 pisze:Mistrzuniu - sprawa naprawdę prosta. Pod panelem przy główce ramy masz z prawej strony cewkę zapłonową. On jest zasilany po zapłonie. Mozesz z niego zabrać plusa ale masę to do ramy. Broń boze do cewki. Tu oczywiście konieczny jest bezpiecznik.

Z resztą sobie spokojnie poradzisz.

Wszystko się rozegra przy główce ramy i bez komplikacji.

Powodzenia!

Jakąś dziwną rzeczą jest to ze mierząc miernikiem napięcie na cewce nie wykrylem go :) ani po przekreceniu zapłonu ani po odpaleniu moto. Hmmm chyba że ja nie wiem gdzie jest cewka? To ta czarna beczulka z dolaczinymi z jednej strony 2 przewodami i jednym grubym z drugiej strony przykrecona na dwie śruby do ramy moto? :) nosz kurczę
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: teodor2424 » 06 kwie 2014, 23:17

Manetki wczoraj zamontowane, zdejmowałem jeszcze raz manetke rollgazu i ściąłem te wypustki, weszła legancko ale z oporem bez przyklejania, teraz nie mam ten nierówności.
Dzisiaj pierwsze 120km z manetkami zrobione, ciężo się przyzwyczaić do innego chwytu ze względu na większą średnicę ale po 50km już było ok, ale za to grzanie sie przydało, specjalnie wziąłem letnie rękawice i nawet w nich nie było mi zimno, piękna sprawa. Na 100% za ciepło, jechałem raz na 50% a raz na 75%,
Super sprawa:) Zadowolony w 100%
Buldoofil
Obrazek
Awatar użytkownika
teodor2424

Postautor: Sylwek7 » 07 kwie 2014, 07:26

No to świetnie!
Sylwek7

Postautor: Ghoost » 11 lut 2016, 17:40

Witam;

Może późno pisze ale późno wciągnąłem się w temat. Ktoś pytał czym się różnią modele Oxford Touring, Sport i Adventure. Wg. mnie (jeszcze nie posiadam żadnych hot Grip'ów ale zrobiłem research) i wyszło mi, że te 3 modele różnią się tylko "wzorem" na manetkach. I niczym innym (no wiadomo delikatnie ceną). W tym roku planuję zakup i chyba skuszę się na Sport bo mi się wzór podoba :D Ktoś ma i podzieli się opinią jak się mu sprawuje ten model?

Pozdrawiam :)
Ghoost

składka: 2016

PoprzedniaNastępna

Wróć do Tuning Bulldoga