awaria licznika

awaria licznika

Postautor: budda_22 » 14 sie 2015, 22:07

Witam panowie mam problem z licznikiem. Otóż po przekreceniu stacyjki zegary sie ustawiaja ale wskazowka obrotomierza jest po ustawieniu ponizej skali a po odpaleniu motocykla wskazuje na wolnych obrotach 0 obr/min. Tak jakby wskazowka sie przestawila i pokazuje o 1000 obrotów na min. mniej. A predkosciomierz podczas jazdy tez swiruje i pokazuje o jakies 30 km/h wiecej niz faktyczna predkosc.
Czy ktos mial juz taki problem i wie co moglo pasc?? Dodam ze problem z obrotomierzem i predkosciomoerzem pojawil soe rownoczesnie.
Awatar użytkownika
budda_22

Re: awaria licznika

Postautor: VacYL » 18 sie 2015, 23:43

jak dla mnie licznik do wymiany. Może była akcja serwisowa. Zagadaj do Antka, nasz GURU. :D
Awatar użytkownika
VacYL

składka: 2020

Postautor: Budyn1986 » 19 sie 2015, 17:58

Cześć.
Dwa sezony temu, karcherowałem na szybko Bulldoga, na drugi dzień nie wskazywał obrotów a prędkościomierz kłamał. (po 2 tygodniach było to samo)
Licznik jak się oczytałem tutaj wszystkich postów w tym temacie został skazany na straty...
Ale mówię nie, mam tu niedaleko takiego elektronika magika który naprawia wszystko i z licznikiem było podobnie, miał mi jeszcze zmienić kolor podświetlania, ale jak wziąłem zegary na próbę to tak do tej pory sobie latają ;) Niestety nie znam szczegółów co dokładnie z nim było ale dałem mu 150 PLN...
Live To Ride - Ride To Live
Awatar użytkownika
Budyn1986

składka: 2015

Postautor: OKR RIDER » 25 sie 2015, 12:14

Kolega tez miał ten problem ze wskazówką obrotomierza i wiecie co zrobił...? rozebrał licznik i wkleił szpilkę w pozycję zero na tym liczniku. Wskazówka opiera sie o tą szpilke. Wygląda jak oryginalne i lata tak juz 2 lata.
OKR RIDER

Postautor: marcinn » 04 gru 2016, 18:52

u mnie prędkościomierz i wyświetlacz nie działa, obrotomierz jest ok. W sezonie pewnego dnia ruszył i działał przez około miesiąc później znowu umarł.
Teraz poza sezonem gdy nie jeżdżę przez dłuższy czas znów zaczął działać gdyż jak przekręcam kluczyk wychyla się wskazówka. Gdy nie działa nie wychyla się ona przy przekręceniu kluczyka.
Nic z tego nie rozumiem. Miał ktoś z Was taki przypadek??? Jaki może być tego powód???
marcinn

składka: 2016

Postautor: marcinlski » 04 gru 2016, 20:46

mi się cały czas resetuje(zegar,przebieg dzieny). Jeszcze w nim nie grzebałem ale chcę zmienić podświetlenie to przy okazji zobaczę co tam się dzieje.
marcinlski

składka: 2016

Postautor: olo » 16 mar 2017, 19:05

Witam, mam podobny problem licznik spada poniżej zera, w czasie jazdy wskazówka się podnosi ale oszukuje o około 30 km/h w dół. rozebrałem licznik i przestawiłem, po roku jest to samo nie wiem o co kaman ?
olo

Postautor: paweuo » 17 mar 2017, 09:03

Cześć
olo, miałem identycznie jak u Ciebie. Kilkukrotnie rozbierałem zegary, pod cyferblatem jest biała osłona mechanizmu wskazówki. Jak ją zdemontujesz są 2 elektromagnesy pozycjonujące wskazówkę - gołym okiem nie znajdziesz tam żadnych uszkodzeń, przepalonego drucika czy czegoś w tym stylu. Za każdym razem wyjmowałem wskazówki i wkładałem je w pozycji 0. Pomagało na jakieś 2-3 dni. Potem wskazówki znowu opadały. W końcu wkleiłem szpilki tak, żeby wskazówki nie mogły opaść poniżej "0"
Od tamtej pory jest spokój. Nawet jak zegary ześwirują podczas jazdy, to skalibrują się podczas ponownego uruchomienia.
Awatar użytkownika
paweuo

składka: 2018

Postautor: Baro » 06 kwie 2017, 21:47

Siemanko podepnę się tu;p potrzebuje opisu przewodów wchodzących do licznika ktoś coś może pomóc?
Baro

Postautor: Sylwek7 » 07 kwie 2017, 20:23

Żółty - sygnał światła drogowego
Niebieski - podświetlenie
Błękitny - czujnik luzu
Czarny - masa
Zielony - czujnik prędkości silnika
Niebiesko-żółty - prędkość pojazdu
Czerwono - zielony - zasilanie z bezpiecznika
Czarno - biały - czujnik poziomu oleju
Brązowy - zasilanie z bezpiecznika
Czekoladowy - kierunkowskaz
Ciemnozielony - kierunkowskaz

W razie pytań pisz śmiało. Mam schemat przed oczami :)
Sylwek7

składka: 2012

Następna

Wróć do Tematy ogólne i eksploatacyjne